Plavání s dětmi - DELFÍNCI

pro miminka a děti do 5 let - Praha 3, Praha 8

AQUACENTRUM ŠUTKA, Praha 8

Plavání Delfín Šutka nabízí kurzy plavání kojenců, miminek, batolat a dětí od 6 měsíců do 5 let v AQUACENTRUM ŠUTKA, Praha 8, letní kurzy plavání pro miminka a děti – dostupné kurzy plavání dětí v Praze, letní prázdninové kurzy plavání pro děti

Plavání dětí – AQUACENTRUM ŠUTKA http://www.sutka.eu

Čimická 848/41, Praha 8, GPS: 50.127323, 14.433009

Parkování: ZDARMA, 270 parkovacích míst včetně stání pro handicapované, od 01.09.2024 parkovací poplatek 10 Kč za celý pobyt na plavání. Pokud mezi vjezdem a odjezdem nebude více než 15 minut, nic se nehradí.

Metro: C – Kobylisy

Autobus: Čimický háj (102, 144, 152, 177 a 200)

Výukový bazén na Šutce pro plavání miminek, kojenců, batolat  (vhodné pro plavání kojenců od 6 měsíce věku až pro děti do cca 4 let)

Výukový bazén na Šutce je nerezový, vhodný pro plavání miminek od 6 měsíců, teplota vody cca 30 °C.

Bazény na Šutce využívají nejmodernější technologii úpravy vody s ozonizací a použitím UV lamp.

Jedná se o zcela uzavřený prostor pouze pro účastníky kurzu plavání kojenců a dětí – výukový bazén, šatnové zázemí se sprchami, dětský koutek a prostor pro sušení vlasů  – u výukového bazénu nejsou klasické skříňky, pro cennosti slouží skříňky na 10 Kč.  Pro ohřev jídla mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice. Po dobu kurzů plavání není bazén přístupný veřejnosti.

Hlavní vchod je společný pro Aquacentrum i výukový a relaxační bazén. Každý účastník kurzu plavání obdrží vstupní kartičku na jméno dítěte a to jako přílohu e-mailu přihlášení na kurz (kartičku si musí účastník vytisknout). Kartičku vymění na pokladně Aquacentra Šutka za čip, který mu umožní vstup do výukového bazénu (schody dolů proti hlavnímu vchodu) nebo do relaxačního bazénu (vstup přes hlavní turniket u pokladny, relaxační bazén je umístěn přímo v prostorech Aquacentra u vodního baru a skluzavky).

Čip musí být na pokladně vrácen do 45 minut po skončení lekce plavání ve výukovém bazénu, účastník po vrácení čipu opět obdrží kartičku dítěte. Za ztrátu čipu je účtován poplatek 800 Kč.

Ideální je dostavit se 15 minut před samotnou lekcí plavání, ať můžete v klidu převléct sebe i dítě, po skončení lekce je ideální strávit 30 minut aklimatizací v dětském koutku.

Zázemí výukového bazénu je bohužel přístupné jedině prostřednictvím schodů, není zde umístěn výtah. Pro převoz kočárků dolů do zázemí je možné využít plošinu nebo si rodiče vypomohou vzájemně, pokud je přítomna asistentka, pomůže samozřejmě také.

Před vstupem do prostoru herničky na Šutce se rodiče i děti vyzují a boty uloží pod lavičky, kočárky se také nechávají v prostoru u laviček – prostory herničky jsou již „čistou zónou“.

Doprovodu, který se aktivně neúčastní plavání ve věku minimálně 15 let např. sourozenec, tatínek, babička, dědeček atd., je vstup do prostoru výukového bazénu na Šutce povolen pouze po převlečení do čistého trička a kraťasů nebo plavek, dále musí mít vhodnou obuv k vodě nebo jít naboso. Venkovní obuv ani oblečení není dovoleno z důvodu přísných hygienických podmínek, které je nutné v prostorách výukového bazénu určeného pro kojence dodržovat. Doprovod vstupuje na kartičku – není třeba dopředu hlásit ani mít další kartičku. Děti do 15 let se mohou jako doprovod účastnit pouze v případě, že jsou doprovázeny DALŠÍ DOSPĚLOU OSOBOU. DĚTI MLADŠÍ 15 LET SE NEMOHOU V PROSTORÁCH PATŘÍCÍCH  K VÝUKOVÉMU BAZÉNU ZDRŽOVAT BEZ DOZORU tj. ani v prostorách herny, bazénu, sprch atd. V případě nepříznivé epidemiologické situace si vyhrazujeme právo DOPROVOD DOČASNĚ ZAKÁZAT z důvodu ochrany zdraví členů.

Nezapomeňte

Jednorázové plovací plenky pro plavání miminek (koupíte v každé drogérii, balení většinou po 12 ks) nebo plovací neoprenové plavky např. Happy Nappy (důležité, aby dobře těsnily kolem nožiček), plavky pro rodiče a osušky. Nepovinné – sprchový gel, krém nebo tělové mléko, bačkůrky na přezutí pro dítě, přezuvky pro rodiče (ideálně Crocsy či podobná obuv k vodě).

Aklimatizace – dětský koutek – k využití před a po plavání ….

Aklimatizace dítěte po plavání je velice důležitá a to nejen v zimních měsících.

Relaxační bazén na Šutce (bazén u vodního baru) má teplotu vody cca 29°C a je vhodný pro plavání starších dětí od cca 2,5 let

Plavání dětí na Šutce od 2,5 let doporučujeme v relaxačním bazénu, který má vstup přes hlavní šatny.

Hlavní vchod je společný pro Aquacentrum i výukový a relaxační bazén. Každý účastník kurzu obdrží vstupní kartičku na jméno dítěte a to jako přílohu e-mailu přihlášení na kurz (kartičku si musí účastník vytisknout). Kartičku vymění na pokladně Aquacentra za čip, který mu umožní vstup do relaxačního bazénu (projdete rovnou do prostor hlavních šaten, máme tam malou herničku), do 60 minut po skončení lekce musí být čip vrácen.

Vstup bude umožněn 15 minut před samotnou lekcí, po skončení lekce je ideální strávit 30 minut aklimatizací v dětském koutku.

Doprovod, který aktivně neplave, nemá povolený vstup do relaxačního bazénu, výjimečně lze povolit vstup po předchozí domluvě.

Nezapomeňte

Jednorázové plovací plenky pro miminko (koupíte v každé drogérii, balení většinou po 12 ks) nebo plovací neoprenové plavky např. Happy Nappy (důležité, aby dobře těsnily kolem nožiček), plavky pro rodiče a osušky. Nepovinné – sprchový gel, krém nebo tělové mléko, bačkůrky na přezutí pro dítě, přezuvky pro rodiče (ideálně Crocsy či podobná obuv k vodě).

Pojištění odpovědnosti

Každý člen Plavání Delfin i aktivní doprovod (dospělá osoba i dítě) má povinnost mít po celou dobu členství sjednané platné pojištění odpovědnosti, které pokryje případné nehody jím zaviněné. Nejčastěji se jedná o nehodu dítěte, kdy dojde k ublinknutí dítěte do bazénu, plena neudrží stolici a dojde k znečištění vody v bazénu atd. Výše škody záleží na mnoho okolnostech – rozsahu znečištění, denní době (nutnost rušit další kurzy atd). Většina pojištění odpovědnosti za škodu všech členů domácnosti je automaticky zahrnuta v pojištění domácnosti, doporučujeme ověřit, zda skutečně kryje všechna rizika. V případě, že plnění nebude uskutečněno z pojistného krytí, člen (doprovod) se zavazuje veškeré řádně vynaložené a doložené náklady uhradit z vlastních prostředků – může se jednat nejen o vyčištění bazénu, ale také náklady vynaložené na rušení dalších kurzů, které nemohou být důsledkem zavinění realizovány a poskytnutí kompenzace za zrušené lekce dalším členům nebo účastníkům, které nehoda nebo její důsledky postihnou. Neberte prosím tuto povinnost jako nevýhodu oproti jiným plaveckým školám, spíše naopak – bez pojistky musíte jakoukoliv škodu, kterou dítě způsobí uhradit – např. v obchodě omylem rozbije drahou lahev atd. Pokud dojde k nehodě u jiné plavecké školy, i ta bude vyžadovat úhradu vynaložených nákladů, přestože jste na to dopředu nebyli upozorněni.

Návod k obsluze plošiny na Šutce

Před manipulací s plošinou je každý člen i jeho doprovod povinen seznámit se s návodem k použití a tento respektovat. V případě poškození plošiny členem (doprovodem), bude po členovi (doprovodu) požadována náhrada škody v plné výši opravy.