Plavání s dětmi - DELFÍNCI

pro miminka a děti do 5 let - Praha 3, Praha 8

AQUACENTRUM ŠUTKA

Plavání kojenců, miminek, batolat a dětí od 6 měsíců do 4 let v AQUACENTRUM ŠUTKA,Praha 8

AQUACENTRUM ŠUTKA  http://www.sutka.eu

Čimická 848/41, Praha 8, GPS: 50.127323, 14.433009

Parkování: ZDARMA, 270 parkovacích míst včetně stání pro handicapované

Metro: C – Kobylisy

Autobus: Čimický háj (102, 144, 152, 177 a 200)

 

Výukový bazén pro plavání miminek, kojenců, batolat  (vhodné pro kojence od 6 měsíce věku až pro děti do cca 2,5 let)

Bazén je nerezový, vhodný pro plavání miminek od 6 měsíců, teplota vody cca 30 °C.

Jedná se o zcela uzavřený prostor pouze pro účastníky kurzu plavání  – výukový bazén, šatnové zázemí se sprchami, dětský koutek a prostor pro sušení vlasů  – u výukového bazénu nejsou klasické skříňky, pro cennosti slouží skříňky na 10 Kč.  Pro ohřev jídla mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice. Po dobu kurzů není bazén přístupný veřejnosti.

Hlavní vchod je společný pro Aquacentrum i výukový a relaxační bazén. Každý účastník kurzu obdrží vstupní kartičku na jméno dítěte a to jako přílohu e-mailu přihlášení na kurz (kartičku si musí účastník vytisknout). Kartičku vymění na pokladně Aquacentra za čip, který mu umožní vstup do výukového bazénu (schody dolů proti hlavnímu vchodu) nebo do relaxačního bazénu (vstup přes hlavní turniket u pokladny, relaxační bazén je umístěn přímo v prostorech Aquacentra u vodního baru a skluzavky).

Čip musí být na pokladně vrácen do 45 minut po skončení lekce ve výukovém bazénu, účastník po vrácení čipu opět obdrží kartičku dítěte. Za ztrátu čipu je účtován poplatek 800 Kč.

Ideální je dostavit se 15 minut před samotnou lekcí, ať můžete v klidu převléct sebe i dítě, po skončení lekce je ideální strávit 30 minut aklimatizací v dětském koutku.

Zázemí výukového bazénu je bohužel přístupné jedině prostřednictvím schodů, není zde umístěn výtah. Pro převoz kočárků dolů do zázemí je možné využít plošinu, která je velice poruchová. Jelikož není v majetku naší školy, nemůžeme zajistit ani ovlivnit její opravu, přístup s kočárkem je potom ztížen (rodiče si vypomohou vzájemně, pokud je přítomna asistentka, pomůže samozřejmě také).

Před vstupem do prostoru herničky na Šutce se rodiče i děti vyzují a boty uloží pod lavičky, kočárky se také nechávají v prostoru u laviček – prostory herničky jsou již „čistou zónou“.

Doprovod vstupuje na kartičku dítěte – není třeba dopředu hlásit ani mít další kartičku. Žádné další poplatky za doprovod nejsou účtovány. Doprovodu (např. tatínek, babička, dědeček atd.) je vstup do prostoru výukového bazénu na Šutce povolen pouze po převlečení do čistého trička a kraťasů nebo plavek, dále musí mít vhodnou obuv k vodě nebo jít naboso. Venkovní obuv ani oblečení není dovoleno z důvodu přísných hygienických podmínek, které se nutné v prostorách výukového bazénu určeného pro plavání kojenců dodržovat.

Nezapomeňte

Jednorázové plovací plenky pro plavání miminek (koupíte v každé drogérii, balení většinou po 12 ks) nebo plovací neoprenové plavky např. Happy Nappy (důležité, aby dobře těsnily kolem nožiček), plavky pro rodiče a osušky. Nepovinné – sprchový gel, krém nebo tělové mléko, bačkůrky na přezutí pro dítě, přezuvky pro rodiče (ideálně Crocsy či podobná obuv k vodě).

Aklimatizace – dětský koutek – k využití před a po plavání ….

Relaxační bazén (bazén u vodního baru) má teplotu vody cca 29°C a je vhodný pro plavání starších dětí od cca 2,5 let

Vstup je přes hlavní šatny.

Hlavní vchod je společný pro Aquacentrum i výukový a relaxační bazén. Každý účastník kurzu obdrží vstupní kartičku na jméno dítěte a to jako přílohu e-mailu přihlášení na kurz (kartičku si musí účastník vytisknout). Kartičku vymění na pokladně Aquacentra za čip, který mu umožní vstup do relaxačního bazénu (projdete rovnou do prostor hlavních šaten, máme tam malou herničku), do 60 minut po skončení lekce musí být čip vrácen.

Vstup bude umožněn 15 minut před samotnou lekcí, po skončení lekce je ideální strávit 30 minut aklimatizací v dětském koutku.

Doprovod nemá povolený vstup do relaxačního bazénu, výjimečně lze povolit vstup po předchozí domluvě..

Nezapomeňte

Jednorázové plovací plenky pro miminko (koupíte v každé drogérii, balení většinou po 12 ks) nebo plovací neoprenové plavky např. Happy Nappy (důležité, aby dobře těsnily kolem nožiček), plavky pro rodiče a osušky. Nepovinné – sprchový gel, krém nebo tělové mléko, bačkůrky na přezutí pro dítě, přezuvky pro rodiče (ideálně Crocsy či podobná obuv k vodě).

Pojištění odpovědnosti

Každý účastník kurzu (dospělá osoba i dítě) má povinnost mít po celou dobu kurzu sjednané platné pojištění odpovědnosti, které pokryje případné nehody jím zaviněné. Nejčastěji se jedná o nehodu dítěte, kdy dojde k ublinknutí dítětě do bazénu, plena neudrží stolici a dojde k znečištění vody v bazénu atd. Výše škody záleží na mnoho okolnostech – rozsahu znečištění, denní době (nutnost rušit další kurzy atd). Většina pojištění odpovědnosti za škodu všech členů domácnosti je automaticky zahrnuta v pojištění domácnosti, doporučujeme ověřit, zda skutečně kryje všechna rizika. V případě, že plnění nebude uskutečněno z pojistného krytí, účastník se zavazuje veškeré řádně vynaložené a doložené náklady uhradit z vlastních prostředků – může se jednat nejen o vyčištění bazénu, ale také náklady vynaložené na rušení dalších kurzů, které nemohou být důsledkem zavinění realizovány a poskytnutí kompenzace za zrušené lekce dalším účastníkům, které nehoda nebo její důsledky postihnou. Neberte prosím tuto povinnost jako nevýhodu oproti jiným plaveckým školám, spíše naopak – bez pojistky musíte jakoukoliv škodu, kterou dítě způsobí uhradit – např. v obchodě omylem rozbije drahou lahev atd. Pokud dojde k nehodě u jiné plavecké školy, i ta bude vyžadovat úhradu vynaložených nákladů, přestože jste na to dopředu nebyli upozorněni.

Copyright © 2017 Plavání pro děti Delfín. Všechna práva vyhrazena.