Plavání s dětmi - DELFÍNCI

pro miminka a děti do 5 let - Praha 3, Praha 8

O plavání

Plavání kojenců, miminek, batolat a dětí od 6 měsíců do 5 let v AQUACENTRUM ŠUTKA, Praha 8 a v kojeneckém bazénu na Pražačce, Praha 3 – DOSTUPNÉ PLAVÁNÍ PRO DĚTI V PRAZE

Plavání kojenců od 6 týdnů věku do 6 měsíců

V těle matky dítě až do porodu rostlo v plodové vodě, proto je pobyt v teplé vodě (32-37°C) pro Vaše dítě naprosto přirozený, navozuje příjemný pocit na prenatální období.

Vaše miminko může začít s plaváním již brzy po narození v domácím prostředí Vaší vany za těchto podmínek:

  • když je již zcela zhojen pupíček
  • když má miminko za sebou očkování první dávkou HEXA vakcíny
  • když Vám pediatr potvrdí, že je Vaše miminko zdravé

Plavání ve vaničkách neposkytujeme, ale DOPORUČUJEME milé paní instruktorky viz. leták níže

Plavání pro batolata, plavání pro kojence a děti od 6. měsíce do předškolního věku v bazénu na Šutce a na Pražačce, letní plavání

Nejvhodnější formou plavání batolat je plavání rodičů s dětmi ve skupinkách pod vedením instruktorky.

Plavání batolat probíhá v kojeneckých bazénech na Šutce a Pražačce, kde zázemí a úprava vody zohledňuje plavání dětí od 6. měsíce věku, bazény pro plavání dětí od 6. měsíců věku podléhají velice přísné legislativě a samozřejmostí je pravidelná i namátková kontrola veškerých parametrů ze strany příslušné Hygienické stanice.

Cílem plavání kojenců a dětí je především:

  • seznámit děti s vodou, potlačit strach z vody
  • naučit se zatajit dech, vydechovat do vody, potápět se
  • splývat na zádech i na bříšku s pomůckami i bez nich
  • osvojit si jednoduché plavecké pohyby nohou a rukou
  • skákat do vody, orientovat se nad i pod vodou

Toto všechno se děti učí postupně hravou formou za pomoci říkadel, písniček, básniček i s využitím různých hraček a plaveckých pomůcek. Tyto pomůcky pak usnadňují adaptaci na vodní prostředí, pomáhají lépe zvládat nácvik nových dovedností a také zpestří výuku.

Při výuce plavání postupujeme podle potřeb těch nejméně zkušených dětí. Pro děti vytyčujeme zvládnutelné cíle, při výuce dodržujeme pedagogické zásady, do činností je nenutíme. Naším cílem je také, aby se děti na další výuku plavání těšily a měly radost z pohybu ve vodě.

Nejlepší prevencí před utonutím je umět plavat!!!

Plavání dětí na Šutce a Pražačce

Náš spolek poskytuje výuku plavání dětí a kojenců s týmem zkušených instruktorů. Na Šutce i Pražačce plaveme několik let, na Šutce jsme začínali plavat ještě v době zkušebního provozu tj. od roku 2012.

KAŽDÉ LÉTO POŘÁDÁME NA ŠUTCE LETNÍ KURZY PLAVÁNÍ KOJENCŮ, BATOLAT A DĚTÍ VE VÝUKOVÉM BAZÉNU.

Prázdninové kurzy plavání pro kojence a děti do 4 let probíhají na Šutce každé léto, většinou část července a v srpnu. Letní plávání na Šutce je většinou realizováno v délce 5 – 6 týdnů.

Plavání s dětmi pod vodou